Geleneksele karşı çevrimiçi televizyon

0

Her yıl düzenli olarak, çeyrek dönemler şeklinde, GlobalWebIndex tarafından yayınlanan küresel medya verilerine göre dünyanın en çok TV izlenen ülkelerin başında Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avusturalya geliyor. Bu durum çevrimiçi arenaya baktığımızda ise Çin, Tayland ve Suudi Arabistan olarak sıralanıyor.

Tüm dünyada günlük çevrimiçi televizyon izlemeye ayrılan süre geleneksel televizyon izlemeye ayrılan sürenin hâlâ oldukça altında. Bu noktada her iki izlenme rakamı için Çin’in dünyanın geleneksel TV’den daha fazla çevrimiçi TV izlenen ilk ülkesi olma yolunda hızla ilerlediğinizi görüyoruz.

Türkiye için rakamlara baktığımızda ülkemizde günlük ortalama 35 dakika çevrimiçi TV izlenirken geleneksel TV‘nin izlenme süreleri 130 dakika olarak karşımıza çıkıyor.

Rakamların tamamının verdiği mesaj ise gelecek yıllarda geleneksel TV’nin düşünüldüğü kadar hızlı yok olmayacağı ama bu kaçınılmaz süreç mutlaka yaşanacak.

geleneksel-vs-online-tv

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>