Geliştirici yetkinlikleri BT şirketlerini zor durumda bırakıyor

0

Geliştirici yetkinlikleri

Analist IDC, dünya çapında BT ve iş hizmetlerine yapılan harcamaların 2023’ün sonuna kadar artacağını tahmin ediyor. İşletmelerin işe alabileceği geliştirici yeteneğinin olmaması nedeniyle, BT hizmetleri şirketleri bu becerilere erişmenin bir yolu diyebiliriz.

IDC, bu kategorideki harcamaların 2022’de yüzde 5,7 ve 2023’te yüzde 5,2 artmasını bekliyor ve Nisan 2022’deki yüzde 4,9’luk bir önceki tahminine kıyasla bugünden yüzde 5,2’lik beş yıllık bir bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) öngörüyor.

Analist, 2022’nin ilk iki çeyreğinde satıcılardan elde edilen beklenenden daha iyi sonuçların yanı sıra hibrit işyeri ve buluttaki büyüme nedeniyle bu pazar segmenti için “iyimser” olduğunu söyledi.

IDC’nin Worldwide Services Tracker programının program direktörü Zhang: “Hizmet satıcılarının güçlü gelirleri, rezervasyonları ve diğer öncü göstergeleri göz önüne alındığında, dünyanın dört bir yanındaki büyük ekonomiler için ekonomik koşullar son birkaç ayda kötüleşirken, dünya çapında hizmet piyasası muhtemelen mevcut büyüme yörüngesinde devam edecek” dedi.

Yine de bu eğilim, BT hizmetleri şirketlerinin yetenekleri elde tutmasının kolay olduğu anlamına gelmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>