General Motors işten çıkarma yapacak

0

General Motors işten çıkarma

General Motors işten çıkarma yaparak, gelecek planlarına göre yeni bir ekip kurmayı planlanıyor Kadrolu işçilerin yüzde 15’i işten çıkarılacak.

General Motors işten çıkarma planlarını açıkladı

Dünya otomotiv devlerinden General Motors, son yılların artan trendi olan elektrikli ve otonom araçlara yönelik yatırımlar yapıyor. Bu çalışmalarını sürdüren General Motors, çalışan kadrosunda da değişime gidiyor. Yapılan açıklamada General Motors bünyesinde kadrolu olarak çalışan 14 bin işçinin işine son verileceği belirtildi. Bu sayı, toplam işçilerin yüzde 15’ine denk geliyor.

ABD merkezli otomotiv devi, bazı modellerinin üretimini de durduracak. Bu modeller arasında XTS, CT6, Buick LaCrosse, Chevy Impala, Cruze ve Volt’un yer alacağı belirtiliyor.

Bu açıklamalarla General Motors’un hem çalışan kadrosunda hem de üretim planlamasında köklü değişikliklere gittiğini söyleyebiliriz. General Motors’un 2021 yılı için hedefi ise 6 milyar dolarlık nakit akışı sağlamak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>