George Soros Facebook ve Google’a ağır çaktı

0

ABD’de sosyal medya ve internetin bir bağımlılık ve hastalık olup olmadığına yönelik tartışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Dünya Sağlık Öğrütü (WHO) yeni yayınladığı raporunda sosyal medya bağımlılığını bir hastalık olarak resmen tanımışken şimdi ABD sosyal medya bağımlılığına karşı bilinç geliştirmek üzere tartışmalar yaşıyor.

Soros açtı ağzını yumdu gözünü

Bu tartışmalar içinde önemli bir çıkış da ünlü iş adamı George Soros’tan geldi. Soros’a göre Facebook ve Google uygulamaları insanları bağımlı hale getirmek için bilinçli olarak tasarlanmış bir mühendislik örneği. İnsanları kendilerine bağımlı bırakacak şekilde tasarlanmış servisler sayesinde büyük paralar kazanan bu şirketlerin regule edilmesi gerektiğini düşünen Soros bu şirketlerin Rusya veya Çin’deki gibi insanları zalimce kontrol etme meraklısı yönetimlerin eline geçmesi halinde ABD için felaket çanlarının çalabileceğini iddia ediyor.

Soros’a göre, medyayı da domine etmeye çalışan ve dünya için büyük bir tehlike halini alan sosyal medya ve internet şirketlerine en ağır darbeyi ise Avrupa Birliği’nin rekabet kurulu şefi Margrethe Vestager getirecek zira Avrupa Birliği şimdiden ABD’li sosyal medya ve internet şirketlerine milyarlarca dolarlık cezalar kesmiş durumda. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>