Getir, İspanya’nın popüler ‘anında teslimat’ uygulamasını satın aldı

0

Tüketicilerin yiyecek sipariş edip dakikalar içerisinde teslim almalarını sağlayan Türkiye merkezli Getir şirketi, yeni bir yatırıma imza attı. Avrupa çapında büyümeyi hedef alan çevrim içi market hizmeti, İspanyalı bir başka market uygulamasını satın alarak haritasını genişletti.

Londra ve Amsterdam’dan sonra geçtiğimiz hafta Berlin ve Paris’te hizmet vermeye başlayan Getir, hizmet verdiği ülke sayısını beşe çıkarmıştı. Şirket son yatırımı ile beraber şimdi üç ülkede daha boy göstermeye başladı.

BLOK, yoluna Getir ile devam edecek

Barselona merkezli “anında teslimat” uygulaması BLOK, Getir tarafından satın alındı. Anlaşmanın mali durumu hakkında şimdilik her iki taraftan da bir açıklama gelmiş değil.

Vishal Verma, Hunab Moreno ve Varun Kapoor tarafından kurulan BLOK, İspanya, Portekiz ve İtalya’da; özellikle de Madrid, Barselona, Lizbon ve Milano’da oldukça popüler bir kullanıma sahip. Anlaşmanın bir parçası olarak şirket, bu ülkelerde yoluna Getir adı altında devam edecek.

Pandemiyle birlikte beş kat büyüme kaydettiklerini ifade eden Getir CEO’su Nazım Salur, BLOK uygulaması ile kültürel olarak da uyum içinde olduklarını dile getirerek yapılan satın alımdan memnuniyetini aktardı. Londra, Amsterdam, Paris ve Berlin’den sonra şimdi de Barselona, Madrid ve Milano sokaklarına ulaşacaklarını söyleyen girişimci, girdikleri yeni pazarlarda BLOK’un yerel bilgi ve deneyiminden yararlanacaklarını dile getirdi.

BLOK’un kurucusu Velma ise Getir’in endüstrideki önemli bilgi birikiminden, ilişkilerinden ve teknolojisinden yararlanacaklarını söylerken; yapılan iş birliği sonucunda yeni bir döneme başlamak için sabırsızlandıklarını ifade etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>