Getir’den N11’e stratejik yatırım hamlesi

0

Türkiye’nin 2. “unicorn’u” Getir, ülkemizdeki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde yurtdışı pazarına da açılan online market uygulaması, yeni dönemde stratejik yatırımlara yöneldi.

Bunun en yakın örneklerinden biri olarak geçtiğimiz haftalarda MOOV’un yüzde 75 hissesini satın alacağını paylaşan şirket, şimdi de yeni stratejik yatırımı ile karşımıza çıktı.

Nazım Salur Twitter’dan duyurdu!

Buna bağlı olarak kurucu Nazım Salur’un açıklamasına göre Geitr, Türkiye’nin büyük e-ticaret şirketlerinden N11’e stratejik yatırım yapacak.

Getir’in yeni yatırım hamlesini Twitter hesabından duyuran Nazım Salur, “Getir, N11’e stratejik yatırım yapacak. Öngörüşmeler tamam. Sözü kestik darısı nikaha” notunu paylaştı.

Bu duyuru ile birlikte kesinlik kazanan yatırımın detayları şu an için bilinmiyor. Ancak online market uygulamasının ülkemizde faaliyetleri açısında bu yatırımın oldukça önemli olduğu kaydediliyor.

Nazım Salur’un yeni yatırım paylaşımına gelen tepkilerde yatırımın önemini gözler önüne serdi. Aynı zamanda gerçekleşecek bu yatırımın N11’in faaliyetleri konusunda yeni adımların habercisi olarak değerlendiriliyor.

Doğuş grubuna ait N11’in Getir ile yapacağı stratejik ortaklık ile rakiplerine karşı güç kazanacağı da ifade ediliyor. Yatırım hakkında detayların ne zaman paylaşılacağı ise henüz belirsiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>