GİB Açıkladı: “E-Fatura’da Kesinlikle Erteleme Yok”

0

DSC_8035ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu’nda ikinci kez bir araya gelen Özel Entegratörler toplantısında 30’dan fazla temsilci eFinans ev sahipliğinde bir araya geldi.

ERP komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörü M.Göker SARP ‘ın ERP Komitesi ve Özel Entegratörlerle birlikte organize edilen kurul toplantıları ve Kamu Spotu projesi hakkında verdiği bilgilerle başlayan toplantının ilk bölümünde, özel entegratör temsilcileri kamu spotu projesi, yıl sonundaki e-fatura geçişisi ve gündemdeki e-dönüşüm başlıkları hakkında bilgi alışverişinde bulundular ve gündemi birlikte yorumladılar.

İlk toplantıda olduğu gibi ikinci bölümde ise Geliri İdaresi Başkanlığından Denetim ve Uyum Yönetimi Daire Başkanı Mutlu Akın ve Engin Uysal’ın da katılımıyla toplantının birinci bölümünde konuşulan ve toplantı moderatörü tarafından kendilerine iletilen konular hakkındaki yorumlarını ilettiler, planlarını paylaştılar ve kendilerine yöneltilen soruları birinci elden cevaplamaya özen gösterdiler.

“ GİB’in ERP Komitesi Özel Entegratörler toplanısında yaptığı açıklamalara göre; e-fatura’da kesinlikle erteleme olmayacak.

GİB Aralık’ın ilk haftası mükelleflere mektup ile bildirimde bulunarak yıl sonu geçmesi beklenen 30.000’e yakın firmaya konuyu tekrar hatırlatmış olacak ve başvuru sürecini hızlandırmaya çalışacak.

Bildiğiniz gibi e-fatura için son başvuru tarihi 31 Aralık (bu tarih dahil) ancak e-fatura başvurusu öncesinde tamamlanması gereken bir de Mali Mühür süreci var, son başvuru tarihi yaklaştıkça ve ertelenme olmayacağına dair bilgiler yaygınlaştıkça mükelleflerin başvuruları yığılmamaya başlayacak, ayrıca TÜBİTAK’in günlük Mali Mühür üretme kapasitesini de hesaba katarsak mükelleflerin başvurularını son başvuru tarihini beklemeden yapması gerekiyor.”

Özel entegratörler arasında iletişimin geliştirilmesi ve sektörel düzenlemeler için toplantılar devam ediyor olacak. Bir sonraki Özel Entegratörler kurul toplantısına VBT firması evsahipliği yapıyor olacak.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>