Gigafactory Berlin’den ilk görüntüler geldi!

0

Gigafactory Berlin

Elon Musk, Gigafactory Berlin’den ilk render görüntülerini paylaştı. Bu görüntülere göre Berlin’deki Gigafactory, eğlence alanlarıyla gelebilir.

Gigafactory Berlin için çalışmalar devam ediyor

Tesla yeni Gigafactory tesisleri için genişleme politikasını sürdürürken, Gigafactory Berlin için de yeni çalışmalar devam ediyor. Musk, Berlin’de inşası devam eden tesis için önemli bilgiler paylaştı.

2021 yılında faaliyete geçmesi beklenen Berlin’deki tesiste, inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Onay sürecinde birçok sorun yaşanan tesisin, render görüntüleri Elon Musk tarafından paylaşıldı.

Musk’ın açıklamalarına göre Berlin’deki fabrikanın çatı bölümünde yüzme havuzu bulunabilir. Bununla birlikte fabrikanın iç ve dış mekanında çeşitli parti alanları da yer alabilir. Ancak bu görüntünün ne kadar hayata geçirileceği de belirsizliğini koruyor. Bu fabrikada çatı üstünde güneş panelleri kullanılarak, yeşil bir fabrika stratejisi izlenecek.

Gigafactory Berlin
Gigafactory Berlin

Haftada 10 bin araç üretilecek ve 12 bin kişiye iş imkanı sağlayacak fabrikada, ilk olarak Model Y araçları üretilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>