Girişimci ruhlara büyük destek!

2

Türk Telekom

Temmuz ayında Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Corporate Startup Zirvesi yeni bir dönemin kapılarını aralamış gibi görünüyor.

Startup Dostu Şirketler Zirvesi, Türkiye’deki büyük şirketler, bankalar ve startup’ları bir araya getirirken, etkinlikte startup’lar, şirketleri yalnızca yaptıkları yatırımlara göre değil, aynı zamanda kalıcı iş birlikleri, mentorluk ve danışmanlık konularında verdikleri destek ve hızlandırıcı program imkanları açısından da değerlendirip oyladı. 

Etkinlik sırasında Türkiye’nin en Startup dostu şirketi ise Bankalararası Kart Merkezi (BKM) seçildi. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko ödülle ilgili olarak şöyle konuştu:

 “Bugüne kadar attığımız adımlar ile böylesine gurur verici bir noktaya gelmiş olmaktan büyük mutluluk duyduk ancak bu mutluluğun hemen sonrasında ‘Atmamız gereken yeni adım nedir?’ diye kendimize sorduk” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Startup Dostu bir şirket olarak bu gururu ve yaklaşımı tüm ülkeye yaymayı görev edindik ve StartupDostu.com adında yeni bir kanal için çalışmalara başladık.”

Startup dostları için StartupDostu.com

Kar amacı gütmeyen StartupDostu.com, gerçek bir Startup Dostu olmaya giden yolda başarılı ve öncü işletmeler, liderler ve girişimciler ile yapılan röportajlar, bu anlayışa hitap eden makaleler, ekosistemden gelen haberler ve elbette küresel ve yerel raporların yer aldığı bir internet sitesi olarak faaliyet gösterecek.

Tek amacı Startup ekosisteminin büyümesine katkı sağlamak olan StartupDostu.com, işletmelere Startup Dostu olmak için ilham vermek ve cesaretlendirmek için faaliyet gösterecek. StartupDostu.com katkıda bulunmak isteyen tüm firma, kurum, marka, organizasyon ve kişilere açık olacak.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>