Techinside Google News
Techinside Google News

Girişimciler yatırımcılarla ve sektörün önde gelen isimleriyle buluştu!

Girişimleri hızlandırma programı Akbank Demo Day etkinliğinde uluslararası arenaya açılmak için destek alan farklı sektörden 12 girişim sahne aldı!

Endeavor Türkiye ve Akbank iş birliğiyle düzenlenen girişim hızlandırma programı olan ‘Boost The Future’ın beşinci dönemi, Demo Day etkinliği ile sona erdi. 13 Aralık Çarşamba günü, Sabancı Center’da düzenlenen etkinlikte, program boyunca yoğun mentorluk ve eğitim desteği alan start-up’lar, girişimlerini yatırımcılara ve sektörün önde gelen isimlerine sundular. Endeavor Girişimi Insider’ın kurucu ortağı ve CEO’su Hande Çilingir, etkinlikte özel bir konuşma yaparak katılımcılara ilham verdi.

Girişimleri hızlandırma programı olan Akbank Demo Day etkinliğine SDN Genel Yayın Yönetmeni Tolga Cem Küçükyılmaz katıldı ve yenilikleri, girişimlerden bazılarıyla görüşerek aktardı.

- Advertisement -

Bu yılki programda, farklı sektörlerden gelen 12 girişimci, yapay zeka destekli çözümleriyle dikkat çekti. Boost The Future programına katılan ve Demo Day’de sahne alan girişimler arasında Defy, ELYT, Finsmart, Guul Games, Jobtogo, Octobus, PvX, Ruuf, Selfprof, Shipicons, UrClimate ve Waste Long bulunuyor. Bu girişimciler, Akbank Lab ve Endeavor’ın deneyimli mentorları ile birlikte iş fikirlerini geliştirdi ve uluslararası arenaya açılmak için destek aldı.

Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı ve Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Civelek Yüce, programın açılış konuşmasında, “Girişimciliğin ekonomileri geliştirmek ve katma değer ve istihdam yaratmak açısından kritik bir öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Endeavor Türkiye iş birliğinde yürüttüğümüz Boost The Future programı, Türkiye’yi geleceğe taşıyan öncü işlere ve endüstrilere değer katmaya devam ediyor” dedi.

Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli ise, “Endeavor olarak, Türkiye’yi geleceğe taşıyan öncü girişimcilerin global platformu olmak için yola çıktık. Boost the Future ile, bu şirketleri erkenden tespit ederek geleceğin Endeavor Girişimcileri’ni bulmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu ve Akbank’a destekleri için teşekkür etti. Program mezunlarına başarılar dileyerek girişimcilik yolculuklarında destek olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir