Techinside Google News
Techinside Google News

Girişimcilik ekosistemi kahvaltı buluşması, İTÜ Magnet’te gerçekleşti!

StartupTeknoloji girişimcilik ekosistemine katkı sunma vizyonuyla düzenlediği kahvaltı buluşmalarının altıncısını gerçekleştirdi.

Girişimcilik ekosistemine farklı bir tat katma amacıyla StartupTeknoloji tarafından düzenlenen kahvaltı buluşması, sektörün öne çıkan profesyonellerini, yenilikçi iş fikri sahiplerini ve ekosistemin değerli paydaşlarını bir araya getirdi. TechInside olarak katılım sağladığımız bu etkinlikte, sektörün önde gelen isimleri ve ekosistem paydaşlarıyla bir araya geldik. Potansiyel iş birliklerine sahne olan bu gibi etkinlikler, sektörün gelişimine katkıda bulunmak ve yeni iş fikirlerini desteklemek adına büyük önem taşıyor.

Etkinliği yerinde takip ettik ve sektöre yıllarını veren çok değerli isimlerle röportajlar gerçekleştirdik.

- Advertisement -

Girişimciler ve sektörün öne çıkan isimleri, başarı hikayelerini anlattı. Girişimcilik ekosistemi yolculuğunda önlerine çıkan engelleri ve avantajları samimiyetle dile getirdiler. Önlerine çıkan engelleri nasıl aştıklarını ve avantaja çevirdikleri hakkında da detaylı bilgi verdiler. StartupTeknoloji’nin ilham verici deneyimlere imza atma imkanı sunan etkinliği, önemli yatırım fırsatları da sunuyor.

Kahvaltı ile başlayan etkinlik StartupTeknoloji kurucu ortağı Hande Kaya‘nın sunumu ile start aldı. Ev sahibi İTÜ ARI Teknokent’in Genel Müdürü Attila Dikbaş’ın açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlikte, girişimcilik ekosisteminin mevcut durumu, gelecekteki trendler, sektördeki değişimler ve girişimcilik dünyasının karşılaştığı zorluklar ele alındı. Hemen ardından StartupTeknoloji kurucu ortağı İlker Elal ise, 2023’ün özeti ve gelecek yıl planları hakkında katılımcılara önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıca bir önceki kahvaltı buluşmasına ev sahipliği yapan StartGate kurucusu Mustafa Cihad Durmuş’da konuşmalarıyla etkinliğe renk kattı.

19 Ağustos’taki kahvaltı etkinliklerine ev sahipliği yapan StartGate‘in kurucusu ve vizyona girecek olan Nefes: Yer Eksi İki filminin yapımcısı olarak Mustafa Cihad Durmuş da sahnede yerini aldı. Etkinlik katılımcıları arasından 100 kişiye ve StartupTeknoloji Premium Komünite uygulaması kullanıcıları arasından 150 kişiye olmak üzere toplam 250 kişiye Nefes: Yer Eksi İki filminden bilet hediye edeceğini ifade etti.

Girişimcilik ekosistemi kahvaltı buluşması İTÜ Magnet’te gerçekleşti

Kısa bir aranın ardından gerçekleşen demo day sunumları, katılımcıların en çok ilgisini çeken bölümlerden biri oldu. Etkinliğe sponsor olarak destekleyen Counterfake kurucusu Furkan Arslan, Easyapp CPO’su Muhammed Ali Düzgün, Meet The Music kurucu ortağı Hasan Sırdaş, OnaDeğer.com kurucusu Esra Otman, Yeşil Paket kurucusu Kaan Murat Ayvaz, Walkers kurucusu Gökhan Genç, sahnede şirketlerini tanıtan konuşmalar gerçekleştirdi.

Demo Day etkinliğinin akabinde İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Attila Dikbaş, Girişimci Kafası’ndan Kaan Gülten’e ve PAYTR kurucusu Tarık Tombul Bey’e plaketlerini takdim etti. Etkinliğin sponsorları arasında yer alan Aparkat Medya kurucusu İsmail Aksoy, Startup Burada YK üyesi Kerem Özden, Bakiyem kurucu ortağı Umut Yalçın ve Supsis kurucusu Enes Dur’da konuşmalarıyla sahnede yer aldı. StartupTeknoloji tarafından düzenlenen bu buluşma, katılımcılara sektördeki en son trendleri takip etme ve iş dünyasında etkileşimde bulunma imkanı sağladı.

Etkinliğin sonuna yaklaşırken İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Attila Dikbaş moderatörlüğünde “İTÜ ARI Teknokent’ten E-Ticaretin Geleceğine Bakış” başlıklı panel düzenlendi. Panele; WINFLUENCER kurucusu Funda Yener, N11 CSO’su Örpen Koçak ve T&G Workshop yönetici ortağı Kıvanç Toker katıldı. Panelin hemen ardından ise ekosistem paydaşları arasında verimli bir networking gerçekleşti.

İTÜ Magnet ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte İTÜ Arı Teknokent ana sponsor olarak yer alırken; Startup Burada altın sponsor oldu. StartupTeknoloji tarafından düzenlenen “Girişimcilik Ekosistemi Kahvaltı Buluşması”nın girişimci sponsorları arasında ise Bakiyem ve Supsis yer aldı. Etkinliğin hızlandırma sponsoru ise minoredu oldu.

Girişimcilik ekosisteminin ve markalarının katılım gösterdiği etkinliğe dair detaylı bilgi ve sonraki Girişimcilik Ekosistemi Kahvaltı Buluşması için StartupTeknoloji web sitesini takip edebilirsiniz. Böylece etkinliklere dair duyuru ve gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir