Techinside Google News
Techinside Google News

GitHub CEO’su Yapay Zeka Yasasına dikkat çekti

GitHub CEO'su Thomas Dohmke, Brüksel'deki AB Açık Kaynak Politikası Zirvesi'nde konuştu. Dohmke  özellikle yaklaşmakta olan Yapay Zeka Yasasına dikkat çekti.
- Advertisement -

GitHub CEO’su Thomas Dohmke, Brüksel’deki AB Açık Kaynak Politikası Zirvesi’nde konuştu. Dohmke  özellikle yaklaşmakta olan Yapay Zeka Yasasına dikkat çekti.

Dohmke: “Yapay Zeka Yasası, dünyanın yapay zekayı nasıl düzenlediğini tanımlayacak ve geliştiriciler ve açık kaynak topluluğu için bunu doğru yapmamız gerekiyor” dedi. Dohmke Almanya’da doğup büyüdü ancak şimdi ABD’de yaşıyor. Bu nedenle, konu teknoloji yeniliği olduğunda AB’nin liderlik edemeyeceğine dair yaygın inancın fazlasıyla farkında.

Dohmke: “Bir Avrupalı ​​olarak, açık kaynaklı AI yeniliklerinin, yalnızca ABD ve Çin’in teknolojik yenilikte öncülük edebileceği anlatısını nasıl yıkmaya başladığını görmek hoşuma gidiyor. Dürüst olacağım, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan bir Avrupalı ​​olarak, bu yaygın ve çoğu zaman doğru bir anlatı. Ama bu değişebilir, açık kaynak geliştiriciler sayesinde şimdiden başlıyor” dedi.

Yapay zeka, hayatımızın hemen hemen her alanında devrim yaratacak. Yapay zeka ile ilişkili riskleri en aza indirmek ve faydaların gelişmesine izin vermek için düzenleme hayati önem taşır.

Dohmke: “OSS (Açık Kaynak Yazılım) geliştiricileri, hayatımızı daha iyi hale getirmek için yapay zekayı birlikte kullanacak. OSS geliştiricilerinin engellileri güçlendiren, iklim değişikliğini çözmemize ve hayat kurtarmamıza yardımcı olan yapay zeka inovasyonları oluşturmaya yardımcı olacağından hiç şüphem yok” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir