Gizlilik odaklı arama motoru beta sürümüyle yayında

0

Gizlilik odaklı arama motoru

Brave’in gizlilik odaklı arama motoru beta sürümüyle yayında. Ayrıca bu arama motorunu kullanmak için Brave tarayıcısına da ihtiyaç duyulmuyor.

Gizlilik odaklı arama motoru beta sürümüyle kullanımda

Artık Brave’in gizililik odaklı arama moturu herkes tarafından denenebilir. Brave, hem tüm tarayıcılarında hem de web üzerinden herkes için beta Arama özelliği başlattı.

Gizililik ve şeffaflık odaklı platform, ödeme yapan kullanıcılar için reklamsız sürüm seçeneğine de sahip. Brave, görsel aramaların ve diğer bazı özelliklerin Microsoft’un Bing’ine dayanacağını belirtmesine rağmen, site dizini bağımsızdır. Brave, bu Bing sorguları için izlenmeyeceğinizi söyledi.

Google, Statcounter’ın Mayıs 2021 verilerine göre dünya çapında yüzde 92’den fazla payla aramayı hâlâ domine ediyor. DuckDuckGo gibi gizlilik odaklı tarayıcılar bu listede anlamlı bir pay elde edemiyor. Bununla birlikte, Brave’in ayrıca çoğu tarayıcıyı tam olarak gizliliği artırmak için yükleyen 32 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı var

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>