GM 20 yeni elektrikli otomobil modeli üretecek

0

Elektrikli otomobillere gösterilen yoğun ilgi, üreticilerin de elektrikli araçlara odaklanmasını sağlıyor.

Otomobil üreticisi General Motors, 2023 yılına kadar geçecek 5 yıl içinde, 20 yeni elektrikli otomobil modelini satışa sunacağını duyurdu. Dev firma, önümüzdeki 18 ay içinde ise iki yeni modelini basına tanıtacak.

GM’in Global Geliştirme Başkan Yardımcısı Mark Reuss’ın yaptığı açıklamaya göre, GM gelecekte sadece elektrikli otomobillere odaklanmayı planlıyor. Reuss, Aralık 2016’da piyasaya çıkan elektrikli Chevy Bolt modelinden çok şey öğrendiklerini ve bu deneyimle yeni modeller geliştirmeye başladıklarını da vurguladı.

Şirket ayrıca, SURUS (Silent Utility Rover Universal Superstructure) isminde yeni bir 4 çeker bir truck tanıttı. Yeni truck elektrikli motorla ağır yükleri taşımak isteyenlere hitap ediyor ve yakıt hücresi teknolojisi kullanıyor. Aracın fiyatı veya yakıt hücrelerinin nasıl doldurulabileceğine dair bilgiler ise henüz açıklanmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>