GM Bitcoin ile araba satabilir

0

GM Bitcoin

GM Bitcoin ile araba satışı konusunda yeni bir adım atabilir. GM CEO’su Barra, Bitcoin ile satış yapma konusuna yeşil ışık yaktı.

GM Bitcoin ile satışlara izin verebilir

Otomotiv sektöründe elektrikli araç dönüşümü yaşanırken, bu alanda ödemelerde de yeni adımlar atılıyor. GM, finansal dönüşümde geri kalmak istemiyor.

General Motors’un CEO’su Mary Barra yaptığı açıklamada, kripto para ile yapılacak ödemeleri kabul etme konusunda yeşil ışık yaktı. Bitcoin özelinde yapılan bu açıklama, kripto para birimlerinin güvenlik, şeffaflık ve ekoloji gibi endişeleri geride bırakabilmesinde önemli bir rol oynayabilir.

Daha önce Tesla da Bitcoin ile araç satışı yönünde kararını açıklamış, ancak çevre üzerindeki etkileri gerekçe göstererek kararından vazgeçmişti. General Motors’un izlediği kararlı politikayı göz önüne aldığımızda, geri adım atmayacağını söyleyebiliriz. Birçok işletmenin de kripto para birimlerini kabul etmeye başlamasıyla ekosistemdeki kişi ve kurum sayısı gün geçtikçe artıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>