GM Bolt üretimini iki hafta daha durdurdu

0

GM Bolt üretimi

GM, Bolt üretimini iki hafta daha durdurduğunu açıkladı. Söz konusu karar, Bolt ile ilgili incelemelerin devam etmesinden kaynaklanıyor.

GM Bolt üretimini iki hafta daha durdurduğunu duyurdu

General Motors yaptığı açıklamada, yeni pil modüllerinin üretimini hızlandırmak ve geri çağırma onarımlarına öncelik vermek için çalışırken elektrikli aracı Chevrolet Bolt’un üretiminin durmasını iki hafta daha uzatacağını söyledi.

Ağustos ayındaki en büyük ABD otomobil üreticisi, pil modüllerini değiştirmek ve yangın risklerini ele almak için Bolt’u geri çağırma kapsamını 140 binden fazla araca genişletti. Bolt’u üreten Michigan’daki GM’in Orion Montaj fabrikası 23 Ağustos’tan beri atıl durumda ve en azından Ekim ayının sonuna kadar kapalı olacak.

GM ayrıca, küresel yarı iletken kıtlığı nedeniyle Meksika’daki Ramos Assembly fabrikasında Chevrolet Equinox’un üretimini üç hafta daha keseceğini söyledi.

GM, pil ortağı Güney Koreli LG Electronics Inc’in, Bolt’un geri çağırmasıyla ilgili tahmini 2 milyar dolarlık maliyet ve giderleri geri ödemeyi kabul ettiğini söyledi. ABD’li otomobil üreticisi, LG’nin ne kadar ödeyeceğini söylemedi. Ancak üçüncü çeyrek kazançlarında, geri çağırmayla ilgili toplam ücretlerin 1,9 milyar dolarını dengeleyecek tahmini bir iyileşme tanıyacağını belirtti.

GM’in pil tedarikçileri LG Chem Ltd ve LG Electronics’in günün erken saatlerinde iki Güney Koreli firmanın geri çağırmayla ilgili toplam 1.2 milyar dolarlık maliyeti üstleneceği duyurusunun ardından geldi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>