Techinside Google News
Techinside Google News

GM elektrikli araç şarjını kolay hale getiriyor

General Motors yaptığı açıklamada, modellerini "Tak ve Şarj Et" özelliği ile donatarak elektrikli araç şarj sürecini kolaylaştırmaya odaklanan büyüyen bir otomobil üreticisi listesine katılacağını söyledi.
- Advertisement -

General Motors yaptığı açıklamada, modellerini “Tak ve Şarj Et” özelliği ile donatarak elektrikli araç şarj sürecini kolaylaştırmaya odaklanan büyüyen bir otomobil üreticisi listesine katılacağını söyledi.

Tak ve Şarj Et teknolojisi 2014’ten beri mevcut olmasına rağmen, endüstri, gerekli donanım ve yazılımın yanı sıra ödemeyi doğrulamak için standartlar üzerinde anlaşmaya varmakta yavaş kaldı. Bu, Tesla’nın on yılın daha iyi bir bölümünde, sürücülerin sürmesine, takmasına ve şarj etmesine izin veren sorunsuz şarj ağıyla öne çıkmasına izin verdi.

Diğer markaların sürücüleri için süreç daha karmaşıktı ve sürücünün ücret almaya başlamadan önce bir dizi uygulama ve hesap, RFID okuyucu ve işlevsel olmayan kredi kartı okuyucusu ile mücadele etmesini gerektiriyordu. Bazen donanım uyumsuzdur ve kabloyu araca bağlamak için dongle’lar ve fiş adaptörleri gerektirir.

Bir park yerinde birden fazla tedarikçiden birden fazla şarj cihazı bulmak alışılmadık bir durum değil. Ancak otomobil üreticileri arasında artan rekabet, sorunsuz ve işlevsel bir şarj deneyiminin daha öncelikli hale geldiği anlamına geliyor.

Tak ve Şarj Et, sürücülerin farklı bir şarj ağı için hesaplarını kullanarak bir şarj istasyonunda ödeme yapmalarına izin vererek süreci basitleştirir. Sürücü, bir benzin istasyonunda doldurma kolaylığına benzer şekilde, makineye doğru çeker ve şarj etmeye başlar.

GM, özelliğin Ultium Platformu üzerine kurulu tüm mevcut ve gelecek GM EV’lerin yanı sıra çoğu Chevrolet Bolt EV ve Bolt EUV ile çalıştığını söyledi. Tak ve Şarj ile şarj istasyonu aracı park ederken tanır ve ön kayıt veya ek bir hesap oluşturma ihtiyacını ortadan kaldırır. Ödeme, doğrudan kullanıcının akıllı telefonundan gerçekleştirilir ve kimliği doğrulanır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir