GM otonom sürüş için yatırım yaptı

0

GM otonom sürüş

GM otonom sürüş için Momenta isimli startup’a yatırım yaptı. Momenta elindeki veri havuzuyla bu alandaki en iyiler arasında yer alıyor.

GM otonom sürüş teknolojilerine odaklanıyor

General Motors yaptığı açıklamada, Çin’de gelecekteki modeller için kendi kendine sürüş teknolojileri geliştirmek amacıyla Çinli otonom sürüş girişimi Momenta’ya 300 milyon dolar yatırım yapacağını söyledi.

Dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Çin’de GM, Momenta’ya da yatırım yapmış olan SAIC Motor ile araç üretiyor. Momenta ayrıca Toyota Motor ve Daimler AG tarafından da destekleniyor. Dört yaşındaki Momenta, Çin’de otonom sürüş teknolojilerinde önemli bir araç olan yüksek çözünürlüklü haritaları toplama iznine sahip birkaç şirket arasında yer alıyor. Bu da şirketin veri anlamında bir hayli zengin olduğunu gösteriyor. GM de yatırımları doğrultusunda girişimin veri havuzundan yararlanmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>