Google 20 bin daire inşa edecek

0

Google+ kapatılıyor

Google’ın, kampüslerinde çalışan binlerce insanın barınma problemi giderek kötüleşiyor ve bölgedeki kiralar sürekli artarken, genç çalışanların ofiste veya ofis otoparkına park edilmiş kamyonetlerde yaşama eğilimi de artıyor.

Google otobüslerine saldırı

Üstelik artan kiralardan sadece Google çalışanları değil, bölgede yaşayan herkes şikayetçi ve hatta bölgenin yerel halkı Google gibi dev şirketlerin bölgede yaşamayı imkansızlaştırdığını savunarak Google’a ateş püskürüyor. Geçtiğimiz yıllarda ise şehir içinden Google çalışanlarını toplayan servis otobüslerine yapılan taşlı saldırılar hala hatırlanıyor.

Google’ın CEO’su Sundar Pichai, bir süredir üzerinde çalıştıkları bu projeyi şimdi resmi olarak duyurdu ve yayınladığı Blog postunda, Google’ın projeye 750 milyon dolar ayırdığını, inşaa edilecek 20 bin konutun 5 binin ise çok düşük fiyatlarla kiraya verilecek şekilde tasarlandığını açıkladı. Pichai, böylece bölgedeki emlak gerginliğinin rahatlamasını ve kira fiyatların da düşmesini bekliyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!