Google arama sonuçlarında Covid-19 test merkezlerini gösterecek

0

Google çalışanında korona

Google, ABD’de 1 milyona doğru giden Covid-19 vakalarına karşı, yayılmayı engellemek için, test merkezlerini arama sonuçlarında gösterme kararı aldı.

Test merkezlerine hızlı erişim için

Dünyada en fazla test yapılan ülke konumundaki ABD’de, pozitif vaka sayıları 750 bini geçmişken, pozitif çıkan kişilerin kendilerini karantinaya alarak başkalarına virüs bulaştırmaması da önemli. 

Bu amaçla, bireylerin durumlarını test etmek amacıyla, test merkezlerine kolayca ulaşabilmesi için Google artık test merkezlerini arama sonuçlarında üst sıralarda gösterecek. Bu da kullanıcıların, en yakındaki test merkezini daha kolay bulmasını sağlayacak.

ABD’deki kullanıcılar ayrıca, arama sonuçları içinde “Testing” sekmesi de görecek ve bu sekmede sadece test merkezlerine dair veriler yer alacak.

Uygulama şimdilik ABD için geçerli, dünyadan da böyle bir talep gelmesi halinde, diğer ülkelere de uyarlamak mümkün görünüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>