Google Asistan telefuz özelliğini geliştiriyor

0

Google Asistan telefuz özelliği

Google Asistan telefuz konusunda bazı yeni özellikler kazandı. Ayrıca BERT teknolojisi ile Asistan daha iyi hale gelecek.

Google Asistan telefuz konusunda iyileşiyor

Google, Google Asistan’ın zor isimleri telaffuz etmesini ve onunla paylaştığınız konuşmaların bağlamını anlamasını daha iyi hale getirecek bazı yeni güncellemeler sunuyor.

Kullanıcılar kendi isimlerinin nasıl telaffuz edildiği konusunda Google Asistan’a yardımcı oluyordu. Şimdi ise başka kişilerin telaffuzu konusunda Google Asistan yönlendirilebilecek. Google Asistan bu telafuzları dinleyecek ve ilerleyen süreçte tanıyabilecek.

Google, bu özelliğin önce İngilizce olarak sunulacağını söylüyor. Ancak ilerleyen süreçte bu özellik için farklı dil desteklerinin de olacağı konuşuluyor. Google ayrıca bağlamı daha doğru bir şekilde kavramak için yapay zekanın doğal dil anlama modellerini tamamen yeniden oluşturduğunu söylüyor. Google’ın BERT teknolojisinin dahil edilmesi sayesinde artık kelimeleri tek tek işlemek yerine bütünsel olarak işleyebiliyor.

Google, bu eklemelerle “Asistan artık alarmlara ve zamanlayıcı görevlerine neredeyse yüzde 100 doğru yanıt verebiliyor” iddiasında bulundu.

BERT teknolojisi temel olarak konu odaklı bir anlam çıkaracak. Örneğin, konuşmada Miami’den bahsediliyorsa ve daha sonra plajlar hakkında konuşulmaya başlandıysa, bunun Miami’deki plajlar olduğu anlaşılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>