Google Blockchain için yeni bir proje geliştiriyor

0

Google Blokchain

Google Blockchain ağı için önemli kolaylıklar sağlayacak yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Bu projeyle, Blockchain ve büyük veri birlikte kullanılacak.

Google Blockchain için büyük veri kullanacak

Google, rakipleri Microsoft ve Amazon gibi blockchain sektörüne direkt giriş yapmayarak biraz geri planda kaldı. Ancak Google Cloud bünyesinde çalışan Allen Day tarafından duyurulan yeni proje, Google’ın bu sessizliğini bozdu. Allen Day tarafından paylaşılan bilgilere göre Google, Blockchain ağı için büyük veri teknolojisini kullanacak. Böylelikle Blockchain alanındaki birçok şirketin yaşadığı, ağdan veri çekme sorunun önüne geçilecek.

Allen Day, büyük veri platformu BigQuery ile bütün bir ağa destek olabileceklerini söyledi. Böylelikle Google, direkt olarak blockchain kullanmasa da uzman olduğu alan ile bu işe girerek

Şirket yöneticisi, blockchain ağlarına özel bir yazılım aracı geliştirerek, daha spesifik aramalar için sonuçlara ulaşmayı kolaylaştıracaklarını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>