Google çalışanında korona tespit edildi

0

Google çalışanında korona

Google çalışanında korona virüsü tespit edildi. Bu haber sonrasında Google’ın, çalışanları için nasıl bir önlem alacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Google çalışanında korona vakası

Koronoa virüsü vakaları, teknoloji şirketlerini de doğrudan etkiledi. Birçok teknoloji şirketi üretim ve hizmetlerine ara vermek zorunda kalındı.

Business Insider’a yapılan açıklamada, Zürih ofisinden gelen bir Google çalışanında korona virüsünün tespit edildiği duyuruldu. Bu çalışanın ürih ofisinde kısa bir süre durduğu, döndüğünde ise korona semptomlarına rastlandığı belirtildi. Google’ın korona için tüm hayati önlemleri aldığı ve bu konuda dikkatli olmaya devam edileceği belirtildi.

Google’ın Mart ayı itibariyle Güney Kore ve Japonya’ya yapılan seyahatlerde de kısıtlamaya gideceği belirtildi.

Korona virüsü vakaları nedeniyle Google News Initiative Global Summit etkinliği de iptal edildi. Ayrıca Google’ın Mayıs ayı ortalarında düzenleyeceği geliştirici konferansının da iptal edileceği konuşuluyor.

Google çalışanlarına, elleri ve yüzlerini iyi bir şekilde yıkamaları, ağızlarını kapatmaları gerektiği uyarılarında bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>