Google çalışanları Çin planını protesto ediyor

0

Google

Google, devasa Çin pazarından tek kuruş para kazanamıyor olmasının acısını o kadar derin hissediyor olmalı ki, Çin’e geri dönebilmek ve hizmetlerini Çin halkın sunabilmek için tüm etik değerlerinden vazgeçmeyi göze almış görünüyor.

Kimse çalışmak istemiyor

Çin hükümetinin istediği ağır kontrol ve sansür uygulamalarını kabul ederek Çin için özel bir arama motoru hazırlayan Google’da ise bu aralar protestolar yükseliyor.

Çin hükumetinin her vatandaşını etik değerlerin ötesinde kontrol etmesine izin verecek şekilde bir arama motoru hazırlamak durumunda olan Google çalışanları bu projeye dahil olmak istemiyor ve kampüste ağır gerginlikler yaşanıyor.

Google çalışanları daha önce de Pentagon’un yapay zekayla hedef belirleyip ateş edecek insansız hava araçları için çalışmayı ve insanları öldürecek silahlar geliştirmeyi reddetmişler, bu protestoların üzerine Google Pentagon ile çalışmaktan vazgeçmek zorunda kalmıştı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>