Google Chrome Windows Hello ile yenilendi

0

Google Chrome Windows Hello

Google Chrome kullanıcı odaklı güncelleştirmeler yapmaya devam ediyor. Son olarak Google Chrome Windows Hello ile daha güvenilir hale geldi.

Google Chrome Windows Hello ile daha güvenli

Son yıllarda internet tarayıcısı sektöründe güvenilirlik konusunda yoğun bir rekabet bulunuyor. Bu rekabetle birlikte Google Chrome da önemli yenilikler sunmaya devam ediyor.

Özellikle internet tarayıcılarımızda ödeme bilgilerimizi kayıtlı tutmamız, farklı cihazlarda bu bilgilerin tehlikeye girmesine neden olabiliyor. Google Chrome, bu konuda önemli bir yenilik sağlayacak. Windows Hello ile entegre çalışacak yeni özellikte, kullanıcıların kredi kartı gibi özel bilgilerini ulaşılmasını daha zor hale getiriyor.

Windows Hello destekli bir cihazda, parmak izi ve yüz tanıma kullanılarak kullanıcı kendi ödeme bilgilerine ulaşabiliyor. Şimdiye kadar CVC kodu kullanılarak çalışan bu sistem, parmak izi ve yüz tanıma ile çok daha pratik bir hale geliyor. Google Chrome’un son stabil sürümünde kullanılabilir durumda olan bu özellik, kullanıcılar için güvenliği sağlıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>