Techinside Google News
Techinside Google News

Google Cüzdan Apple cihazları da destekleyecek!

Google Cüzdan Apple cihaz desteği ile daha Büyük bir kullanıcı kitlesine hitap edecek. Bunun için henüz net tarih verilmedi.

Google Cüzdan, Apple’ın pkpass dosyalarına yönelik destekle yakında daha iyi hale gelebilir ve geçişlerin platformlar arasında paylaşılmasını kolaylaştırabilir. Google Cüzdan’daki pkpass dosyaları desteği şu anda dünyanın her yerindeki bazı kullanıcılar tarafından kullanılabilmekte. Ancak daha geniş bir sürümle ilgili herhangi bir ayrıntı verilmedi. Geçmişte, Google Cüzdan’a pkpass dosyası eklemek için Play Store’dan üçüncü taraf bir uygulamanın indirilmesi gerekiyordu.

Google Cüzdan Apple cihaz desteği için geri sayım başladı

Google Cüzdan, ilk günlerinden bu yana, birkaç yeniden markalama süreci de dahil olmak üzere uzun bir yol kat etti. Android telefonunuzdaki geçiş kartları, biletler, kredi/banka kartları, biniş kartları vb. için birleştirilmiş uygulama, yeni özelliklerle düzenli olarak daha iyi hale gelirken aynı zamanda daha fazla ülke ve bankanın uygulamayı desteklemeye başlamasını sağlıyor. Ancak Google’ın teklifi, Apple’ın kendi Cüzdan uygulamasında saklanan geçişler için kullandığı .pkpass dosya biçimini desteklemiyor. Bu durum, en azından dünya genelinde .pkpass dosyalarını Google Cüzdan uygulamasına aktarabildiğini bildiren birkaç kişi için değişiyor gibi görünüyor.

- Advertisement -

Android uzmanı Mishaal Rahman’ın, Cüzdan’a yeni eklenen bu pkpass uyumluluğu hakkında Telegram’daki bir kullanıcı tarafından bilgilendirildiği bildirildi. Ancak Rahman, bu özelliğin kendisi için henüz yayınlanmadığını, bunun da dünyanın bazı bölgelerinde sınırlı bir kullanıma sunulmasının parçası olabileceği anlamına geldiğini söylüyor. .pkpass, Apple’ın duvarlarla çevrili bahçesinin bir parçası olduğundan, bu tür geçişlerin iPhone’dan Android’e aktarılması şu ana kadar mümkün olmadı.

Cüzdan seçeneğinin daha önce görünüp görünmediğinden emin değiliz. Ancak bu videoda gösterildiği gibi, Google Cüzdan seçildiğinde uygulama içindeki .pkpass dosyası anında açılıyor. Kullanıcılar, geçiş kartınızın güvenliğiyle ilgili ayrıntıların yer aldığı Geçiş ekle ekranına yönlendiriliyor. Kullanıcı daha sonra Devam’a basarak ilerler ve Cüzdan’ın verileri nasıl yönettiğini açıklayan bir sonraki ekrana yönlendiriliyor. Ekranın sağ alt köşesindeki Kabul Ediyorum ve Ekle’ye dokunarak işlem tamamlanıyor.

Google Cüzdan’ın .pkpass desteğini ne zaman tüm kullanıcıların kullanımına sunacağına dair bir bilgi yok. Ancak bu özellik zaten bazı kişilerin kullanımına sunulduğundan, bunun çok yakında olduğunu düşünüyoruz. Bu geniş çapta kullanıma sunulana kadar Cüzdan’da bir .pkpass dosyasını düzgün bir şekilde açmanın tek yolu üçüncü taraf uygulamaları kullanmak. Play Store’da Pass2Pay popüler bir seçim. Ancak Google Cüzdan’ın artık .pkpass içe aktarmalarını doğrudan desteklemeye çalışması nedeniyle bu uygulamaların çoğu gereksiz hale gelebiliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir