Google dergi hizmetinde sona gelindi!

0

Google dergi

Google News’in basılı bir versiyonu olarak hizmet veren Google dergi için artık sona gelindi. Artık basılı dergi olarak satışa sunulmayacak.

Google dergi projesi iptal oldu

Google News, en son habelreri kullanıcılarına sıralı bir şekilde sunarak internette doğru bilgiye en kısa sürede ulaşılmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra Google News, basılı bir dergi hizmeti de veriliyor.

Özellikle şirketler, belirli bir abonelik ücreti ödeyerek bu dergiye sahip olabiliyordu. Ancak Google da dijitalleşmenin etkisiyle artık bu hizmetini sonlandırmaya karar verdiğini duyurdu. Böylelikle Google, artık basılı dergi hizmeti vermeyecek. Daha önce ön ödeme yapan şirketlere ise para iadesinde bulunulacağı açıklandı.

200’ün altında yayıncıyla ortak bir şekilde çalışan Google, abonelerin eski dergilere PDF olarak erişebileceğini de açıkladı. Teknoloji dünyasının dev ismi Google da artık basılı yayıncılıktan vazgeçti diyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>