Google, Echo Dot’a rakip ürün tasarlıyor

0

Amazon’un büyük başarı sağlayan akıllı ev asistanı Echo ile başlayan akıllı ev asistanı yarışında Google da büyük ilgi gören Home ürünüyle kendini ispatlamayı başardı.

Google için şimdi sırada, Echo’nun minik kardeşi, Echo Dot’a rakip bir ürün geliştirme çabası duruyor. Google’dan sızan bilgiler, teknoloji devinin Home için küçük bir versiyonun hazırlanmaya başlandığını söylüyor.

Yeni küçük Home’un 2017’nin sonuna doğru piyasaya çıkması bekleniyor. Küçük ev asistanları, ana cihaza ek olarak, evin diğer odalarından da akıllı asistana kolayca erişim sağlamak için kullanılan alternatif ve düşük maliyetli çözümler olarak öne çıkıyor. Bu düşük fiyatlı çözümle kullanıcılar tüm evi, akıllı asistanla iletişim kurulabilecek bir alana çevirebiliyorlar.

Sonbaharla beraber Google’un duyurması beklenen yeni telefon ve VR gözlüğü gibi donanımların arasında, küçük Home hoparlörünün olması da bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>