Google en iyi işveren tahtını Amazon’a devretti

0

Dünyanın en büyük arama motoru ve internet şirketi Google, çok uzun yıllar olarak çalışanların hayalini süsleyen ilk şirket olarak anılıyordu.

Google’ın dönemi bitti

Google’ın gördüğü bu ilginin temelinde ise çalışanlarına ödediği yüksek ücretler kadar çalışanları için sağladığı imkanlar, eğlenceli ofisleri, esnek çalışma saatleri gibi detaylar da büyük önem taşıyordu.

Ancak yeni yapılan araştırmalar, Google’ın tahtını Amazon’a kaptırdığını gösteriyor. Artık teknoloji çalışanlarının ilk tercihi Amazon’a dönüşmüş durumda.

500 milyon kullanıcıya sahip LinkedIn’in üyeleri arasında yaptığı araştırmaya göre, 556 bin çalışana sahip olan Amazon şu anda dünyanın en arzulanan şirketi durumunda. Diğer şirketler ise şöyle:

Amazon 1
Alphabet 2
Facebook 3
Salesforce 4
Tesla 5
Apple 6
Comcast NBCUniversal 7
The Walt Disney Company 8
Oracle 9
Netflix 10

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>