Google Flights yapay zeka kullanacak

0

Google Flights

Google Flights, yapay zeka ve makine öğrenimi algoritmaları ile hizmet verecek. Google Flights, yapay zeka sayesinde uçuş gecikmeleri hakkında kullanıcıya bilgi verebilecek.

Google Flights nedir?

Google’ın uçuş rezervasyon uygulaması olan Flights, uçak bileti almak isteyenler için karşılaştırma motoru olarak hizmet veriyor. Uçuş bilgileri eksiksiz bir şekilde kullanıcıya sunulabiliyor. Tarih, bilet fiyatı, zaman gibi filtrelemeler aracılığı ile size en uygun uçak biletini bulabiliyorsunuz. İlk olarak ABD’de hizmete başlayan uygulama şu anda Türkiye için de hizmet veriyor.

Yeni güncelleme ile Flights’ın çok daha kapsamlı bir hizmet vermesi hedefleniyor. Yapay zeka ve makine öğrenimi algoritmaları aracılığıyla uçakların hava durumuna bağlı olası gecikme bilgilerinin kullanıcıya sunulması amaçlanıyor. Uygulama, gecikmeden en az yüzde 80 oranında emin olduğunda kullanıcıya bilgi verebilecek.

Ayrıca hizmet aşamalarında da iyileştirmeler yapılan uygulama ile önümüzde süreçte koltuk, bagaj seçimi gibi işlemler de yapılabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>