Google Fotoğraflar güvenlik hatasıyla gündemde!

0

Google Fotoğraflar güvenlik

Bulut depolama özelliğiyle büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Google Fotoğraflar güvenlik hatasıyla gündemde. Burada depolanan videolar, teknik hatayla başka kişilere gönderilmiş olabilir.

Google Fotoğraflar güvenlik açığı ile gündemde

Google’ın en önemli servislerinden biri de Google Fotoğraflar. Ancak Google Fotoğraflar ile ilgili ortaya atılan yeni iddialar, kullanıcıları fazlasıyla tedirgin etti.

Google Fotoğraflar’da teknik bir hata oluştuğu ve burada depolanan kullanıcı videolarının, başka kullanıcılara gönderilmiş olabileceği iddia edildi. Kullanıcılar için bulut arşivi sunan Google Fotoğraflar’da, verilerin 21-25 Kasım 2019 tarihleri arasında dışa veri aktarımının sorunlu olduğu tespit edildi.

5 gün boyunca yaşanan bu teknik hata nedeniyle, kullanıcı verilerinin farklı ve ilgisiz kişilerin arşivlerine aktarılmış olabileceği belirtiliyor. Oldukça büyük olan bu güvenlik açığı iddiasıyla ilgili Google tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Olası bu güvenlik açığından kaç kullanıcının etkilenmiş olabileceği de şimdilik bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>