Techinside Google News
Techinside Google News

Google Gemini artık Türkçe konuşuyor!

Google'ın en gelişmiş yapay zeka modeli olan Gemini, mobil uygulamasını Türkçe olarak kullanıma açtı!
- Advertisement -

Google’ın en gelişmiş yapay zeka modeli olan Gemini, mobil uygulamasını Türkçe olarak kullanıma açtı! Artık akıllı telefonunuza Google Gemini Türkçe yükleyerek Türkçe olarak Gemini’nin gücünden yararlanabilirsiniz.

Google’ın bugüne kadar geliştirdiği en yetenekli genel yapay zeka modeli olan Gemini, artık Türkçe olarak mobil uygulama aracılığıyla kullanıcılara hizmet veriyor. Google Gemini Türkçe dil desteğiyle, Gemini’nin yaratıcılık ve üretkenlik artırıcı özelliklerine, hareket halindeyken de erişmek mümkün hale geldi.

Artık kullanıcılar, Türkçe olarak Gemini uygulamasına soru sorabilir, konuşabilir, resim ekleyebilir ve araba lastiği değiştirmekten teşekkür notu yazmaya kadar pek çok konuda yardım alabilirler.

Gemini uygulamasına Android cihazlarınızdan Google Asistan aracılığıyla veya uygulamayı indirip kaydolarak ulaşabilirsiniz. iOS cihazlar için ise önümüzdeki haftalarda doğrudan Google uygulaması üzerinden erişim sağlanacak.

Google, Gemini uygulamasını ve web deneyimini dünya çapında daha fazla insana ulaştırmaya devam edecek. Genişletilmiş dil desteği ve eklenen yeni ülkelerle en yeni Gemini özelliklerine https://gemini.google.com  adresinden ulaşabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir