Techinside Google News
Techinside Google News

Google güvenlik araçları entegrasyonlara açıldı

Google güvenlik araçları rakip platformların kullanımına açıldı. bu araçlar yeni eklentilerle farklı şirketlerin ürünlerine entegre olacak.
- Advertisement -

Google güvenlik araçları rakip platformların kullanımına açıldı. bu araçlar yeni eklentilerle farklı şirketlerin ürünlerine entegre olacak.

Google Cloud ve geçen yıl satın aldığı tehdit istihbaratı birimi Mandiant, bugün San Francisco’daki RSA Konferansı’nda güvenlik ürünlerini rakiplerin entegrasyonlarına açtıklarının yanı sıra yeni Google eklentileri sunduklarını açıkladı.

Google güvenlik konusunda yeni bir adım attı

Bu gelişme, Google müşterilerinin artık Google’ın araçlarını CrowdStrike, Trellix ve SentinelOne gibi ortak şirketlerin ürünlerine entegre etmek için daha fazla seçeneğe sahip olacağı anlamına geliyor. Google güvenlik araçları entegrasyonu ile şirketlere önemli bir kolaylık sağlamış olacak.

Accenture ve giriş yönetimi şirketi Okta gibi diğer şirketler de planın bir parçası olarak ürünlerini Google’a entegre edecek. Google güvenlik yetkilileri, güvenlik amaçlı birlikte çalıştıkları satıcıların sayısını azaltmak ve güvenlik programlarını basitleştirmek için böyle bir yönteme geçtiklerini söyledi.

Google Cloud’da bulut güvenliğinden sorumlu mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Eric Doerr: “Nihayetinde, daha fazla iş ortağıyla çalışabilirsek ve bu kazan-kazan durumlarına gerçekten bakabilirsek, dünyanın daha büyük bir kısmına ulaştığımızı düşünüyoruz” dedi.

Google yöneticileri, ürün entegrasyonlarına yönelik çabalarının, rakiplerin benzer yaklaşımlarından daha derinlemesine olduğunu savunuyor. Üçüncü taraf satıcıları bir şirketin güvenlik operasyonlarına entegre etmek, bilgisayar korsanlarının başka bir satıcıdaki bir zayıflık aracılığıyla bir ağa erişim sağladığı tedarik zinciri saldırıları için ek risk getirir. Google bu riskle ilgili olarak ise güvenliği ciddiye almayan bir tarafla çalışmayacaklarını söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir