Google güvenlik kameraları için kaliteyi düşürüyor

0

Google güvenlik kameraları

Teknoloji devleri, internet altyapısını rahatlatmak için görüntü kalitelerinde azalmaya gidiyor. Bu amaçla Google güvenlik kameraları için yeni bir düzenleme yapacak.

Google güvenlik kameraları için yeniliğe gidiyor

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede vatandaşlar evde kalarak kendilerini korumaya çalışıyor. Bu nedenle salgın döneminde, internet altyapısında aşırı yüklenmeler yaşanabiliyor.

Avrupa Birliği Komisyonu, bu nedenle yayın yapan platformlara çağrıda bulunarak  yayın kalitelerini düşürülmesini istemişti. Bu çağrı sonrasında Netflix ve YouTube hızlı bir şekilde aksiyon olarak HD yayın kalitesini SD’ye düşürdü.

Benzer bir hamle Google’dan da geldi. Google’ın sahibi olduğu güvenlik kameraları şirketi Nest, varsayılan yüksek kalitedeki çözümleri düşük kalite olarak değiştirecek. Düşük kalite seçeneği olan kullanıcılarda ise herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Ancak Nest bunun sadece kısa süreli bir önlem amaçlı olduğunu, isteyen kullanıcıların yine yüksek kalite seçeneğini işaretleyebileceklerini belirtiyor. Nest, yaptığı bu değişikliği internetteki yoğunluk geçtiğinde geri alacak.

Benzer şekilde Sony de PlayStation da Network’den yapılan indirme hızlarını düşürdüğünü duyurmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>