Google Haritalar’da trafik ışıkları görünecek

Google Haritalar trafik ışıkları
Google Haritalar trafik ışıkları

Google Haritalar için yapılan iyileştirme çalışmalarıyla, artık ufak detaylar bile dikkate alınıyor. Yeni özellikle Google Haritalar’da trafik ışıkları görünebilecek.

Google Haritalar’da trafik ışıkları için çalışılıyor

Günümüzde navigasyon sistemleriyle artık her adresi bulabiliyoruz. Adres bulmanın ötesine de geçen bu sistemler, artık bizim için birer yol asistanı haline geldi diyebiliriz.

Google, Google Haritalar’da yaptığı iyileştirme çalışmalarıyla bunu en iyi şekilde ortaya koyanlar arasında yer alıyor. Şu an için aktif olmayan özellikle, Google Haritalar uygulamasında kullanıcılar için trafik ışıklarının görünmesi test ediliyor. Böylelikle gezinti modundayken kullanıcılar trafik ışıkları konusunda da bilgi sahibi olabilecek ve daha dikkatli bir şekilde araç kullanılabilecek.

Henüz Android kullanıcıları için kısmen test edilmeye başlanan yeni özellikle, kullanıcıların trafik hakkında daha net bilgi sahibi olmaları bekleniyor. Ayrıca yol durumu hakkında bilgi sahibi olunmasının, sürüş güvenliğini de artıracağı konuşuluyor.

Google’ın şu anda test ettiği yeni özelliğin ne zaman kullanıma geçeceği bilinmiyor. Ancak böylesine ufak detaylar içeren bir özelliğin, büyük çaplı bir sistemde uygulanacağını düşündüğümüzde, bu özellik için biraz beklememiz gerekecek. Üstelik güvenlik konusunda da kritik önemde olduğu için Google hata içermediğinden emin olduktan sonra bu sistemi tüm kullanıcılar için yayınlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz