Google, Hindistan için özel e-cüzdan uygulaması yayınladı

0

Hindistan, büyük nüfusu ve teknoloji odaklı ekonomisi ile teknoloji devlerinin özel ilgisine dahil olmaya devam ediyor. Google, bugün yaptığı bir duyuru ile Hindistan için özel bir elektronik cüzdan uygulaması yayınladığını duyurdu. İngilizce’yi ve 7 farklı Hint dilini destekleyen Google Tez isimli elektronik cüzdan, Hindistan’da büyük ilgi gören elektronik cüzdanların arasına katılacak. 

Google’ın araştırmasına göre 2020 yılında Hindistan’da e-ticaret sektörünün boyutu 100 milyar dolara ulaşacak. Elektronik cüzdanlar da bu alanda önemli bir enstrüman kabul ediliyor. CEO’su da bir Hintli olan Google’ın da bu büyük pazara özel ilgi göstermemesi beklenemezdi.

Hindistan’da ayrıca Apple Pay, Samssung Pay ve Android Pay uygulamaları büyük ilgi görüyor. Yerel bir e-cüzdan uygulaması olan PayTM’in de 200 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>