Google home office çalışma sistemini uzattı

0

Google home office

Teknoloji dünyasından birçok şirket, koronavirüs nedeniyle evden çalışma sistemine geçiş yapmıştı. Google home office sistemi için yeni düzenleme yaptı.

Google home office sisteme devam edecek

Hayatımızdaki birçok rutinin değişmesini zorunlu kılan koronavirüs salgınının etkileri, uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Bu etkiler, çalışma hayatında da görülmeye devam ediyor.

The Street tarafından paylaşılan habere göre Google, evden çalışma sisteinin 2021 yılının Temmuz ayına kadar uzatma kararı aldı. 200 binden fazla çalışanı bulunun, dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google’ın bu planlaması diğer şirketler için de örnek teşkil edebilir.

Bir diğer dev şirket Amazon ise evden çalışma sistemine Ocak 2021’e kadar devam edeceğini duyurmuştu. Microsoft Ekim ayına kadar bu sisteme devam ederken, Twitter kalıcı bir şekilde evden çalışma sistemine devam edeceğini açıklamıştı. Facebook ise çalışanlarının 5-10 yıl içerisinde yüzde 50 oranında ofise gelebileceğini paylaşmıştı. Apple, 2021’e kadar dönüş olmayacağını duyurmuştu.

Bu tip dev şirketlerin home office çalışmayı sürdürme kararı, diğer şirketleri de harekete geçirebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>