Google iMessage için rakibi ringe sürmeye hazırlanıyor

0

Android sisteminin patronu Google, Apple’ın iMessage uygulamasına karşı kendi Android Messages uygulamasını yeni yeteneklerle öne sürmeye hazırlanıyor.

Masa üstü mesajlaşma

Android Messages tüm Android kullanıcıları için genel bir iletişim platformu olacak ve hem ödeme yapmaya hem de Wifi üzerinden masa üstü iletişime imkan tanıyacak çok yönlü bir platform olarak karşımıza çıkacak.

Google’ın masa üstü mesajlaşması için WhatsApp’ta olduğu gibi QR kod taramasıyla ulaşılan bir tarayıcı penceresi kullanması bekleniyor. Dolayısıyla ayrıca bir uygulamayı masa üstüne indirmek gerekmeyecek.

Uygulamanın güncelleme kodlarını inceleyen uzmanlar ise kodların arasında “Buy with Google”, “Payments Summary”, “Order summary” ve “CHECKOUT” seçeneklerine rastladılar. Bu da Google’ın uygulamayı kısa süre sonra, şirketler için müşterileriyle buluşacakları, ürün satabilecekleri bir platforma dönüştürmeye çalıştığını gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>