Google kripto para birimi çevirmeye başladı

0

Google kripto para

Google kripto para birimi çevirmeye başlayarak, kullanıcıların para birimi değerleri hakkında daha kolay bilgi almasını sağlıyor. Arama motoru aracılığıyla para birimi çevrimi yapılabiliyor.

Google kripto para birimi çevirebiliyor

Google yapay zeka destekli özelliğiyle, son günlerde birimler arası dönüşümü çok kolay hale getirdi. Örneğin; metreden km’ye dönüştürme, TL-dolar dönüşümü gibi sorulara Google direkt olarak cevap verebiliyor. Kirpto paraların yaygınlaşması sonrasında, Google bu konuda yeni bir özellik daha ekledi. Artık kullanıcılar kripto para biriminin adını yazıp arattığında, o anki dolar karşılığında değerini öğrenebiliyor.

Daha önce Bitcoin için olan bu özellik ETH, LTC ve BCH için de erişilebilir hale getirildi. Şu an için Google, yurt dışında yapılan aramalarda bu cevabı veriyor ve kripto para biriminin dolar karşılığındaki değerini gösteriyor. Örnek bir arama sunucu ise şu şekilde oldu:

Google kripto para

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>