Google Meet güvenlik önlemlerini artırıyor

0

Google Meet güvenlik

Google Meet güvenlik önlemlerini artırarak kullanıcılar için güvenli bir deneyim sağlayacak. Yeni önlemler, uygulamayı daha iyi hale getirecek.

Google Meet güvenlik önlemleri arıyor

Pandemiyle birlikte iş ve eğitim hayatında uzaktan modele geçilirken, online toplantı uygulamaları büyü rağbet görüyor. Google da Google Meet uygulamasıyla kullanıcılara ileri özellikler sunarak, kullanıcı sayısını artırmak istiyor.

Google Meet için gelecek yeni özellikler kapsamında yöneticiler, aramalarını kontrol edebilecekler. Bununla birlikte dışardan görüşmeler için kişilik gizlilikleri de sağlanarak platform daha güvenli olacak. Ayrıca katılımcı bilgilerinin de gizlenebilmesi sayesinde platformda gizlilik sağlanacak.

Her katılımcının e-posta ve kullanıcı adının açık bir şekilde görünmesi, kullanıcıları rahatsız ediyordu. Ancak yayınlanacak güncellemeyle, kullanıcıların bu bilgilerinin bir kısmı gizli hale gelebilecek.

Bununla birlikte organizasyon içinde yer alan kullanıcılar için ülke, IP ve bölge bilgileri açık bir şekilde görülecek. Ancak harici katılımcılarda bu bilgiler yer almayacak. Mart ayında dağıtımına başlanılacak yeni özelliklerin kısa sürede genel olarak erişime açık olması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>