Google, mobil sayfaları hızlandıracak

0

Google, potansiyel olarak mobil web sayfalarını hızlandırmak için Relay Media’ı satın aldıc. AMP HTML formatına web sayfaları çeviricisinin yaratıcısı olan Relay Media, bu ay Google tarafından satın alındığını açıkladı.

Mobil sayfaları hedef alan bu satın almaya dair herhangi bir mali açıklama yapılmadı.

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) Projesi reklamları, analizleri, ödeme duvarlarını ve diğer tüm mobil sayfaları hızlı bir şekilde yüklemek için yeni AMP HTML standardını kullanan açık kaynaklı bir girişimdir. Eğer AMP piyasada tutunabilirse Google mobil aramalardan gelir elde edebilir ve bu teknoloji devinin projeye yatırım miktarı artabilir.

Çoğu internet sitesinde reklamlar veya açılır pencereler gibi fazladan içerikler, bir sayfanın yüklenmesini yavaşlatabiliyor ve tüm yapısını bozabiliyor. AMP projesi, hızlı render için AMP JS kütüphanesi ve AMP Önbellek ile internet sayfalarının yüklenmesindeki hız probleminin önüne geçmeyi hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>