Web siteniz mi var? Hemen bu testi yapın!

0

Google Mobil Uyumluluk Testi, birkaç yıl önce gerçekleştirilen GSS gelir testine benziyor: Durumunuzun iyi olduğunu da düşünseniz yaptırmanız gerekiyor. Arama sonuçlarında görüntülediği milyonlarca web sayfasını Kasım 2014’ten itibaren “mobil dostu” olarak etiketlemeye başlayan Google, geçtiğimiz yılın nisan ayından bu yana mobil uyumlu web sayfalarına arama sonuçlarında öncelik veriyor. SEO olarak bilinen arama motoru optimizasyonunda mobil uyumluluk o günden bu yana büyük önem taşıyor.

Google Mobil Uyumluluk Testi ile mobil SEO’nuzu öğrenin

Şimdi ise Google bu yönde bir adım daha atmaya hazırlanıyor. Mayıs ayında yapılacak güncelleme sonrası arama motorunda mobil dostu web siteleri daha da yukarı taşınacak. VentureBeat haberine göre Google’ın botları tarafından mobil dostu olarak etiketlenmek şu maddelere uymak gerekiyor:

  • Mobil cihazlarda yaygın olmayan, Flash gibi yazılımlardan kaçınmak
  • Yakınlaştırmaya ihtiyaç duymaksızın okunabilir fontlar kullanmak
  • İçeriği ekrana uygun şekilde boyutlandırmak (responsive design)
  • Her bir linki kolayca tıklanabilecek kadar birbirinden mesafeli yerleştirmek

google mobil uyumluluk testi sonuc

Google bu etiketlemeyi her bir sayfa için ayrı ayrı yapıyor. Web sitenizin mobil dostu olup olmadığını öğrenmek için hemen bu sayfada yer alan testi yapın. Mayıs ayından itibaren geçerli olacak yeni SEO algoritmasına uyumlu hale gelebilmek için yapmanız gerekenler aynı sayfada detaylı olarak yazıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>