Google Nest hesapları için güvenliği artırıyor

0

Google Nest hesapları

Google Nest hesapları için güvenliği artıracak yeni bir strateji üzerinde çalışıyor. Çift faktörlü kimlik doğrulaması ile kullanıcı güvenliği artırılacak.

Google Nest hesapları için yeni strateji

Google; Nest Labs markası adı altında akıllı hoparlörler, akıllı ekranlar, akışlı cihazlar, termostatlar, duman dedektörleri, yönlendiriciler ve akıllı kapı zilleri, kameralar ve akıllı kilitler dahil güvenlik sistemleri dahil olmak üzere akıllı ev ürünlerini pazarlıyor. Ancak bazı kullanıcılar Nest hesaplarını halen Google hesaplarını aktarmadılar.

Google, bu eksikliği gidermek için yeni bir strateji geliştiriyor. Çift faktörlü kimlik doğrulamasına geçecek olan Google, Nest hesapları için doğrulama kodu zorunluluğu getiriyor. Bu şekilde Google kullanıcıların güvenliğini artırırken bir yandan da kullanıcıların güvenliğini tamamen kontrol altına almayı hedefliyor. Eğer kullanıcılar Nest hesaplarını Google’a taşırsa, bu çift faktörlü kimlik doğrulamasına gerek kalmadan giriş yapabilecekler.

Google bu hamlesiyle, Amazon Ring’i hedef alan saldırılardakine benzer bir durumla karşılaşmak istemiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>