Google, Oculus ve Vive geliştiricisini işe aldı

0

Sanal gerçeklik çok etkileyici bir teknoloji olsa da, aynı akıllı telefonlarda olduğu gibi, doğru ve kaliteli uygulamalar olmadan sanal gerçeklik tek başına kullanıcılar için bir anlam ifade etmiyor.

Google da şimdi bu gerçeğin farkında olarak, kendi VR sistemleri için başarılı uygulamalar geliştirecek mühendislerin peşine düşmüş olabilir. 

Rakip ekosistemden önemli transfer

Steam üzerinde yayına giren ve büyük beğeni toplayan sanal geçeklik uygulaması SoundStage’ın yapımcısına teklif götüren Google, yapımcı Logan Olson’ı kendi VR ekibine katmayı başardı. Daha önce Oculus Rift ve Vive için uygulama geliştiren Olson artık Google’ın VR platformu Daydream VR için uygulama geliştirmeye devam edecek.

Öte yandan çok kısa süre önce Google’ın şef oyun tasarımcısı Noah Falstein’ın istifa etmiş olması, Logan Olson’ın sanal gerçeklik oyunlarını yönetecek yeni şef olabileceği ihtimalini de ortaya çıkarıyor. 

Google geçen yıl da, sanal gerçeklik uygulamaları geliştirmeye yardımcı olacak bir başka sanal gerçeklik uygulaması  Tilt Brush’ı satın alarak, sanal gerçeklik konusunda önemli bir oyuncu olmak için yatırım yapmaya devam edeceğinin altını çizmişti. Şimdi Oculus ve Vive alanında tanınmış bir yapımcıyı da işe alarak yakında yeni sürprizler ortaya çıkarmak istediğini belli etmiş oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>