Google otomatik doldur özelliğini genişletiyor

0

Google otomatik doldur

Google otomatik doldur özelliğini mesajlar uygulamasında genişletmeye hazırlanıyor. Bu özellikle, onay kodları otomatik olarak doldurulabilir olacak.

Google otomatik doldur özelliği yenileniyor

Google, son yıllarda gelen onay kodlarını mesajlar uygulamasından çekip ilgili uygulamada otomatik olarak aktarma üzerinde çalışıyordu. Bu otomatik doldur özelliği, sadece Google Play Store’da yer alan uygulamalarda kullanılabilir durumdaydı.

Otomatik doldur özelliği, özellikle de banka uygulamalarını kullanan kişilerin onay kodunu doldurmakla zaman kaybetmemesini sağlıyor. SMS tabanlı 2FA mesajları için özel bir API geliştiren Google, bu özelliği sadece Google Play servisleriyle sınırlı tutmayarak tüm kullanıcılara yaymaya hazırlanıyor.

Beta sürümü için denemeleri devam eden özelliği, kısa süre sonra tüm kullanıcılar için stabil hale geleceği belirtiliyor. Ayarlar > Google > Doğrulama kodları kısmını aktif hale getiren kullanıcılar, yeni özellik yayınlandığında, bu özelliği direkt olarak kullanabilecekler.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>