Google, Picasa’yı kapatıyor

1

picasa

Google, Instagram karşısında başarı elde edebilmek için geçen yıl “Fotoğraflar” uygulamasını duyurmuştu. Android sisteminde doğrudan kameraya bağlanan Fotoğraflar uygulaması artık Google’ın fotoğraf hakkındaki tek yetkili merkezi olmak üzere.

Şirket, tüm kaynaklarını Fotoğraflar’a aktarabilmek için, uzun yıllardır işlettiği Picasa uygulamasını da kapatma kararı aldı. Uygulamanın Mayıs 2016’da kapanması bekleniyor. O tarihe kadar da Picasa hesaplarının Fotoğraflar’a geçişi sağlanacak.

Picasa ise aslında çalışmaya devam edecek. Masaüstü uygulaması ile hala kullanılabilecek ancak Google artık uygulamayı güncellemeyecek. Dolayısıyla, uygulama bir süre sonra zamanının gerisinde, eskimiş bir uygulama olarak kalacak ve terk edilecek. Elbette uygulamanın indirme ve kurma linkleri de kaldırılacak, dolayısıyla yeni kullanıcılar masa üstü Picasa uygulamasını kuramayacaklar.

 

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>