Google Play onayları gecikiyor

0

Google Play onayları

ABD’de acil durum ilan edilmesi ve iş yoğunluğunun artması nedeniyle Google Play onayları gecikiyor. Çalışanlar, yeni koronavirüs ile ilgili girişimlere mesai ayırmaya başladı.

Google Play onayları 7 güne uzadı

Koronavirüs salgını nedeniyle Google yeni bir site üzerinde çalışmalara başladı. İlk olarak ABD’de yayınlanacak olan bu sitenin, önümüzdeki günlerde uluslararası bir kaynak haline gelmesi bekleniyor. Sitede koronavirüs hakkında güncel veriler ve bilgilendirici paylaşımlarda bulunulacak.

Google, birçok çalışanını da bu sitedeki çalışmalar için organize etti. Yaklaşık 1700 çalışan, koronavirüs testi sayfasının geliştirme çalışmaları için mesai harcamaya başladı.

Bu durum, Google Play’de yayınlanmak için onay bekleyen uygulamalar için de gecikmeye neden oldu. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Google Play uygulama onaylarının 7 gün  ve hatta daha fazla sürebileceği belirtildi. Ayrıca bu gecikmenin güncelleme yayınlamaları için de geçerli olacağı vurgulandı.

Uygulamalar için onaylar genellikle 1-2 gün sürerken, güncelleme onayları 24 saatten daha kısa sürüyordu. Ancak bu durumun 7 gün ve daha fazla olabilecek şekilde uzatılması, uygulama geliştiricileri de doğrudan olumsuz bir şekilde etkileyecek diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>