Google Pring’i satın alıyor

0

Google Pring

Google Pring’i satın almak için şirketin ortaklarıyla anlaşmaya vardı. Bu anlaşmayla Google Japonya’da fintech sektörüne giriyor.

Google Pring’i satın almak için anlaşmaya vardı

Google, Japonya’nın nakitsiz hizmetler için hızla büyüyen pazarına giriş yapıyor. Google bu amaçla Pring’i satın alabilmek için fintech firması Metaps Inc dahil olmak üzere tüm destekçilerle anlaşmaya vardı.

Girişimin en büyük üç hissedarı Metaps, yazılım şirketi Miroku Jyoho Service Co Ltd ve Nippon Gas Co, Pring’deki toplam yüzde 87 hisselerini Google’a satacaklarını duyurdu. Metaps, yüzde 45 hissesini 44 milyon dolar karşılığında sattığını duyurdu. Diğer ortakların ise hisse satış değerleriyle ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Google, 2016’dan beri Japonya’da akıllı telefon ödemeleri işini yürütüyor. SoftBank Group Corp ve Rakuten Group Inc gibi teknoloji şirketleri ve finans firmaları, Japon tüketicileri finansal teknolojilerde uzaklaşmaya teşvik ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>