Google Project Fi ile kesintisiz internet

0

google-project-fi-nedirEskiden sadece internet devi dediğimiz Google, artık teknoloji ve internet devi diye geçiyor. Bir arama motoru olarak hayatımıza giren Google, bizden öğrendiği verileri çok güzel değerlendirdi ve onlara kattığı yeniliklerle son 20 yılı şekillendiren şirketlerden biri oldu. Google’ın en önemli özelliği ise sürekli yeni geliştirmelerle kendini yenilemesi ve kendini tekrarlayan bir şirket haline dönüşmemesi.

Google, dünyanın internet servis sağlayıcısı olacak
Google’ın yaratıcı ve gelecek için önemli projelerinden bir tanesi Project Fi, yani Fi projesi. Google’ın küresel olarak internet servis sağlayıcısı olma arzusunu ortaya koyan ve yaygın kullanıma geçmesine az bir süre kalan en iddialı projelerden bir tanesi. Tabii bu projeyi destekleyen bir diğer proje de Google Loon Project.

Project Fi Nedir? Kullanıcılara neler sunacak?
Google, Project Fi ile beraber şimdilik 120 ülkedeki pek çok operatörle anlaşarak sizlere global operatör desteği sunuyor. Project Fi kullanıcıları, sadece bir operatörün müşterisi değil, Google’ın müşterisi olacak.

Bir operatör kullanmayacak mıyız?
Google, hazırladığı algoritmaya göre lokasyonlarda en hızlı olan internet şebekesini / baz istasyonunu kullanacak ve bu şebekeler hangi operatöre aitse ona ödeme yapacak. Tabii aynı zamanda Google Project Fi yapısını destekleyen WiFi noktalarına yakın olduğunuz zaman otomatik olarak algılanacak ve 3G-4G yerine WiFi üzerinden konuşmaya ya da veri kullanımına devam edeceksiniz.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>