Google sanal etkinlik hizmeti sunacak

0

Google sanal etkinlik

Google sanal etkinlik hizmeti Fundo ile yeni bir alana yöneliyor. Fundo ile birlikte Google, içerik üreticileri ve ünlü isimleri hedefliyor.

Google sanal etkinlik hizmeti: Fundo

Pandemi nedeniyle birçok sürecin online ve sanal ortamlara geçmesi, teknoloji devlerini de bu alana yönlendirdi. Google, Fundo isimli sanal etkinlik hizmetiyle bu alandaki talebi karşılamaya çalışacak.

Ücretli sanal etkinliklerin oluşturulmasını sağlayacak Fundo ile Google, içerik üreticilerini ve ünlü isimleri hedef alacak. İlk etapta oldukça kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle hizmete sunulan Funda, atık kullanıcılara daha ilgi çekici bir deneyim yaşatacak. Google oluşturulan ücretli etkinliklerden elde edilen gelirin yüzde 80’inin etkinlik sahibine aktarılacağının, yüzde 20’lik gelirin ise Google’a ait olacağını bildiriyor.

Fundo, sanal etkinliklerde oldukça az bir kullanıcı kitlesine ev sahipliği yapacak. Etkinliklere en gazla 30 kişinin katılabileceği, bu yönüyle dar bir kullanıcı kitlesinin hedeflendiği belirtiliyor. Fundo’nun internet adresinde planlanmış etkinlikleri görebilir, ilgili içerik oluşturucu izin verirse o kişiyle ücretli bir şekilde bireysel bir toplantı da gerçekleştirebilirsiniz.

Pandemi nedeniyle uzun bir süre daha uzaktan eğitim ve çalışmanın hayatımızda olacak olması nedeniyle, Google’ın bu hamlesi oldukça kritik bir öneme sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>